Spacerkiem po letniskach

Aplikacja Spacerkiem po letniskach. Kraina świdermajerów, czyli ukryte piękno dziedzictwa Andriollego to propozycja nowoczesnej wersji przewodnika turystycznego umożliwiająca zapoznanie się z historią letnisk podwarszawskich linii otwockiej.

Zawartość merytoryczna przewodnika nawiązuje do publikacji Kronenberg, Andriolli i wilegiatura, czyli podwarszawskie letniska linii otwockiej autorstwa Roberta Lewandowskiego. Program dostępny jest dla posiadaczy telefonów komórkowych (smartfonów) oraz tabletów z zainstalowanym systemem operacyjnym Android.

Program wykorzystuje technologię augmented reality (rzeczywistości rozszerzonej) polegającą na łączeniu obrazu rzeczywistego z generowanym przez smartfon. Na obraz z kamery w telefonie nakładane są zdjęcia historyczne. W aplikacji wykorzystane zostało także pozycjonowanie GPS – użytkownik prowadzony jest wyznaczonym szlakiem, a w miejscach przystanków ma możliwość zapoznania się z informacjami opisującymi dany punkt.

Aplikacja zawiera trasy spacerów po dawnych podwarszawskich Letniskach Falenickich (Anin, Międzylesie, Radość, Zbójna Góra, Miedzeszyn, Falenica, Michalin, Emilianów, Józefów, Świder) i Uzdrowisku Otwock, czyli w obrębie dzisiejszej Gminy Wawer m.st. Warszawa, miasta Józefów oraz miasta Otwock.

Wersję demonstracyjną programu można pobrać korzystając z bezpośredniego linku.

Architektura programu: Android 4.4.

Więcej o projekcie Spacerkiem po letniskach można przeczytać na stronie ŚwiderManii.